Sürekli büyüyen,  gelişen dünyada artan rekabette var olabilmek ve daha çok kullanıcıya ulaşabilmek adına firmaların yeni teknolojik ürünlere yaptığı yatırımlar ve bununla birlikte bu teknolojik makineleri kullanabilecek  yetenekli operatör ve personel ihtiyacı doğmuştur.

yaptığın işi seviyormusun
yaptığın işi seviyormusun

Yaptığın İş Seni Ne Kadar Mutlu Ediyor?

Gelişen sanayi ile birlikte artan kapasiteye uyum sağlamak için kullanılan teknolojik sanayi aletleri ve bu teknolojik aletleri kullanabilecek nitelikte verimli ve yetenekli kişiler gerekmektedir. Bu yetenekli, eğitimli, iş becerisi yüksek  ve verimli kişileri elde etmek ayrıca daha fazla tercih edilecek bir firma olmak için firmalar büyük değişimler gösterdi .

Bu değişimler tozsuz, gürültüsüz, termal konforu olan sağlıklı iş ortamı oluşturmak ve angarya işleri kaldırarak otomasyona dayalı sitemler oluşturmak gibi.

Bir işi sevmek aslında sizin elinizde eğer ki sabah zor kalkıp yine mi işe gideceğim düşüncesindeyseniz, iş yerinde molaların gelmesini bekliyor ve mesai bitse de eve gitsek düşüncesindeyseniz  kendinizi işten soğutmuş olursunuz.

Bir işi yaparken işi gözünüzde çok büyümek ve bunu külfet olarak görüp üşengeçlik yaparsanız işi sevemezsiniz. İş arkadaşlarınızla paylaşım içinde olmalısınız , çalıştığınız iş yerinde mutlu olmalısınız. Yaptığınız işi, iş arkadaşlarınızı sevmelisiniz, işe karşı yürekli olmalısınız, iş azmini kaybetmemeli, sürekli verimli çalışmalı ve aklınızda hiçbir zaman tembelliğe yer vermemelisiniz.

İşimi Nasıl Sevebilirim?

İşi severek yaptığınız zaman iş hayatında başarılı olursunuz. iş hayatınızdaki  bu başarı ve mutluluk sosyal hayatınızda da mutlu olmanızı sağlar. İş hayatında mutlu olan kişi iş hayatında başarılı olur ve kariyerinde yükselme sağlar. Böyle kişiler başka firmalarda da tercih sebebidir. Ayrıca kendini yetiştirip geliştirdiği için ekonomik olarak ta maaşının artmasını sağlar.

Eğer ki işi sevmez ve istemeden çalışırsanız, dikkat etmediğiniz için iş kazalarına sebebiyet verebilirsiniz. İşi sevmezseniz verimsiz çalışırsınız ve iş yerinde mutlu olamazsınız. İş yerinizdeki bu mutsuzluğunuz sosyal hayatınıza da yansır.

Verimsiz çalıştığınız iş yerinden her an çıkarılma hissi sürekli içinizde olur çünkü oraya aitlik hissiniz olmaz. Ekonomik olarak ta rahat olamazsınız. Oradaki özverisiz çalışmanızdan dolayı diğer şirketlerde de tercih edilen birisi olamazsınız.

Tabi burada işte veya iş yerinde mutlu olabilmeniz için sadece sizin işi, iş ortamını sevmeniz yeterli olmaz burada iş verenin ve amirlerinizin de tutum ve tavrı da çok önemli. İş veren işçileri arasında adil olmalıdır, işçilerle iyi iletişim sormalı yani halini vaktini sormalı onlara değer verdiğini belirtmeli, eğlenceli bir iş ortamı yaratmalı.

İş ortamında çalışmanın uyum içinde yürütülmesini sağlamalı, çalışma düzenini bozan ve iş yerinde huzursuzluk çıkaranları işten uzaklaştırmalıdır.

Ayrıca işverenin günün şartlarını ve yapılan işi düşünerek işçiye emeğinin karşılığını hakkıyla vermesi gerekmektedir. Ekonomik kaygılarınızın azalması , sosyal statünüzün artması, mutlu ve sağlıklı bir yaşam için işinizi severek ve özveri ile yapın.