Yaptığı kampanyalar ve toplumun finansal gücünün artmasında önemli rol oynayan girişimlerde bulunan devlet bankası olarak en çok işlem Gören ve tercih edilen banka olarak bilinen Vakıfbank yaptığı yeniliklerle sürekli vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.

vakıfbank arı hesabı 2019
vakıfbank arı hesabı 2019

Vakıfbank Arı Hesabı Nedir?

Paranız birikimleriniz kenarda dururken kazanmaya devam etsin diye VakıfBank mevduat hesabı olan Vakıfbank arı hesabını vatandaşın hizmetine sunmuştur.

VakıfBank’a Vakıfbank arı hesabı için nasıl başvuru yapılabilir hangi para birimi için geçerlidir ve bu para birimlerine yüzde kaç faiz uygulanmaktadır avantajları nelerdir hesap işletim ücreti alınıyor mu havale EFT ücretleri var mı ve bunun gibi bir çok merak edilen konuları aşağıda başlıklar halinde size açıklayalım.

Vakıfbank arı hesabı ile gecelik faiz oranları ile beraber birikimleriniz daha da değerlenirken istediğiniz anda vade kaybı yaşamadan para çekme ve yatırma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir mevduat hesabıdır.

Vakıfbank Arı Hesabı Tanışma Faizi

Vakıfbank arı hesabı için tanışma faiz oranları para birimlerine göre aşağıdaki gibidir

 • TL mevduat hesabınız için tanışma faiz oranınız % 19,75
 • Dolar mevduat hesabınız için tanışma faiz oranınız % 3,25
 • Euro mevduat hesabınız için tanışma faiz oranınız % 1,50

Vakıfbank arı hesabı tanışma faiz oranı geçerlilik süresi 100 gün ile sınırlıdır 100 günün sonunda normal faize dönülecektir. Tanışma faiz oranı hesap açıldığı gün başlayacaktır

Vakıfbank arı hesabı özellikleri aşağıdaki gibi birkaç başlık altında inceleyelim

 • Vakıfbank arı hesabı TL USD EUR olarak açılabilen vadeli mevduat hesap özelliklerine sahip gecelik faiz kazandırabilen yatırım aracıdır.
 • Vakıfbank arı hesabını Vakıfbank çağrı merkezi Vakıfbank şubeleri mobil bankacılık VakıfBank internet bankacılığı aracılığıyla açılabilmektedir.
 • Vakıfbank arı hesabı için 9:00 ile 17:00 arasında hesap açtırmak isteyenler için vade başı aynı gün fakat 17:00 dan sonra açılan hesaplar için vade başı bir sonraki iş günü olacaktır. Diğer kanallar vasıtasıyla iş günlerinde 17:00 a kadar açılan hesaplar için vade başı aynı gün 17:00 dan sonra açılan Vakıfbank arı hesabı için vade başı ise bir sonraki iş günü dür.
 • VakıfBank arı hesabı için para yatırma işlemi resmi tatiller ve hafta sonu tatil günleri de dahil 9:00 ile 17:00 arası da yapılabilecektir. Para çekme işlemi ise hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil 06:00 dan 23:00’a kadar yapılabilecektir.
 • Para çekme ve yatırma işlemleri için Vakıfbank şubeleri Vakıfbank ATM’leri Vakıfbank internet bankacılığı Vakıfbank mobil bankacılık veyahut çağrı merkezi aracılığı ile de yapılabilmektedir.
 • Hesap açılış tutarların minimum 5000 TL , 2000 USD ve 2000 euro’dur Vakıfbank arı hesabı açık olduğu müddetçe hesap bakiyesi bu minimum tutarların altına düşmemesi gerekmektedir
 • Vakıfbank arı hesabı için günlük faiz oranı gün sonunda bakiye yatırılır kazanılan faiz geliri üzerinden stopaj vergisi kesilir
 • Tanışma faiz oranının geçerlilik süresi 100 gündür. 100. günün sonunda Vakıfbank tarafından mevduat hesabınızdaki paraya temdit faizi üzerinden faiz uygulanır
 • VakıfBank arı hesabınızdan Vakıfbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapacağınız anlık havale ve EFT işlem ücreti alınmamaktadır ayrıca swift işlemi yapılmamaktadır. Şube ve çağrı merkezinden yapılacak olan havale ve EFT işlemleri için ücret alınacaktır.